2012. december 30., vasárnap

BUÉK

Mindenkinek nagyon boldog új évet kívánok!

Happy new year!
 Frohes neues Jahr!
 Šťastný Nový Rok!
 Srečno novo leto!
 Selamat tahun baru!
 Yeni yılınız kutlu olsun!
 해피 뉴 이어!
Tetszőleges mennyiségben írhatnám sok nyelven, de a lényege ugyanaz...... Most nem hoztam újat.



Nem lesz új változás, csak pár nap elmúlás
Szaladnak az évek, szaladnak a napok
Múlnak az órák, a percek, pillanatok.
 S örömmel fogadjuk, amit úgy óhajtunk.

Nincsenek csodák, csak te magad vagy
S ha önmagadban bízol, mindent kapsz.
Ne akarj más dolgot, örömet, s szép nap
Akkor jöhet már,  újév, s új pillanat.


Kzella
2010.12.

2012. december 27., csütörtök

Téli képek

Téli égbolt, nyárias hangulattal.



Pár fotót kaptam el ezen a szép napsugaras napon. A séta örömteli, de nem éppen télies volt. Nem is tudtam ellenállni az ég kékjének, mert a fotómasinám a többit nem tudta hozzáadni. Nem a galambok burukkoltak, inkább a varjak repdestek és károgtak, de különben minden egy kora tavaszi napra utalt. A sötét is mai, csak az másik oldalról és kicsit későbbi időpontba, a séta vége felé. Nem hozott semmit, maradt a csodás idő.

2012. december 20., csütörtök

December vége felé

Szemmel látható, hogy ez a december hóhiányos. A birkanyáj már elterülve legel, hiszen a száraz fű között a zöld fűszálak is kibújtak. Hazafelé fotó december 19 - én.
Ez meg a ma reggeli égbolt, én nyáriasnak látom, és szépnek.

2012. december 19., szerda

Háztartási és házkörüli tippek III.

diana
A régmúltból már beraktam a tanácsokat, de a mából is vannak már jegyzeteim, amiket ismerek, apránként berakom ezeket is. Vegyesen a házban és a kertben előforduló apróságok.




Diana(pálinka, ecet)
Szúnyogcsípés esetén a kellemetlen viszketésre, tökéletes a diana. Ha nincs otthon, az ecet is megteszi, nem fog viszketni. Ugyanez érvényes az allergiánál. Ha kertben dolgozunk és a kezünk, csuklónk viszket valamitől(paradicsom napraforgó, virágpor)
Ha nagyon fáj valamelyik testrészünk, váll, kar stb. és gyorsan szeretnénk megszüntetni, kenjük be dianával(sósborszesz).
 A hatás gyors és megszünteti a fájdalmat egy időre. Az okot nem, csak ideiglenesen.
Végső esetbe valami tömény is megteszi, itt a pálinkára gondolok.
Nátha esetén két-három csepp diana, egy kanál cukorra csöppentve, kis segítség(sajnos ezeknél a mostaniaknál már lehet, hogy más az összetevő, az alapanyagokból).

Kis ideig alkoholszagúak leszünk, de az a legkisebb gond. A kámforos kenőcsök sem leányálmok.


Évica írta... és hívta fel rá a figyelmet:  A használt sütőolajat(zsiradékot) a MOL kutaknál lévő gyűjtőhelyeken lehet biztonságosan elhelyezni.
 Részletek

2012. december 14., péntek

Háztartási és házkörüli tippek II.




A régmúltból már beraktam a tanácsokat, de a mából is vannak már jegyzeteim, amiket ismerek, apránként berakom ezeket is. Vegyesen a házban és a kertben előforduló apróságok.


Kerti és házi munkáknál:



Ezeknek a tippeknek egy részét, még otthonról hoztam magammal. A többit saját tapasztalat alapján írtam le.

A hangyák a fokhagymagerezdtől másfelé vonulnak. (Állítólag az uborkát sem szeretik)
A muslincák ellen pár zöld gesztenyét vigyünk be a lakásba.
Ha fényesebb hajat szeretnél, az öblítővízbe tegyél egy kis ecetet.
A kávézaccot kis tálkába a hűtőbe tesszük, szagtalanításra tökéletesen megfelel.
A barna gesztenye a szekrénybe hasznos, a moly nem szereti.
Ha valami befogja a kezed konyhai gályázás közben, egy kis citromlé segít. Ha nincs éppen kéznél, az ecet is megteszi.
A diófa levelével sok rovart elijeszthetsz. nem szeretik.
                                              ***

2012. december 8., szombat

Háztartási és házkörüli tippek I.



A régmúltból már beraktam a tanácsokat, de a mából is vannak már jegyzeteim, amiket ismerek, apránként berakom ezeket is. Vegyesen a házban és a kertben előforduló apróságok.


Kerti és házi munkáknál:
Ha kapálás közben, nem bírsz ellenállni egy kis mezítlábas munkának,(vékony talpú nyári cipőnél is érvényes), fürdés után ne felejtsd el, vékonyan bekenni valami krémmel a talpadat, hogy ne száradjon ki.

Dió szedésénél, mindig akad olyan szem, amelyik nem vetkőzött le teljesen. Agyonkopott, vékony kesztyűben, tökéletesen ki lehet bontogatni. Végső esetben, azt a pár szemet, rossz zoknit a kézre húzva is rendbe lehet tenni.

Megy magozás után, a kezünket hipóval tisztítsuk meg. A citromlé is jó, de ha többet magoztunk, nem nagyon viszi le. Erre is jó az ecet. Nem szárad ki, ha este bekenjük és kozmetikai kesztyűt húzunk rá. (Vékony nejlon, 50-100 db-os kiszerelésben, az árára nem emlékszem)
 Itt látható:

.A lejárt szavatosságú citromlével, még nyugodtan takaríthatunk a fürdőszobában.

2012. december 5., szerda

Csak egy karalábé, de mennyi a súlya?


Úgy gondoltam megnézem a piacot, hiszen most volt a hívatalos átadása a külső részének.A mélygarázst már lefotóztam két hete, és a többi építkezést is figyelemmel kísértem.

Ez a szépség a nagyságával fogta meg a tekintetemet. A piacon fedeztem fel, és azonnal megálltam. Aszályos nyár volt, a növények alig bírták és mégis teremtek csodák. A karalábé 7 kiló fölött van, ami a kis képen látszik jól, a vöröshagymák mellett. Ha a mérleget nézzük, akkor is feltűnik a nagysága. Nem vegyszerezett, csak vizet kapott, és gondozást. Késői, téli fajta, most is fogyasztható. Kisebb háztartásban, azért ennyi nem szükséges, de ha valaki vegyes zöldségfélét rak el, hasznos lehet.
Ezt is tudja ez a sík vidék, bizonyítva, hogy ha vannak hozzáértő termelők, erre is képes az alföldi táj, csaknem az ország közepe..
Viszont a fotózási tudományom néha cserben hagy... 

2012. december 4., kedd

Gyümölcsös torta

Szükséges az alaphoz
50 dkg túró,
15 dkg vaj,
20 dkg cukor,
3 dl tej
2 zselatin
Rétegnek:
gyümölcs
Ha savanyú a gyümölcs, akkor kis édesítés szükséges, ehhez szükséges plusz cukor.
Dekorációhoz:
csokimáz, vagy tortadara, vagy hasonló.....

A túrót,a puha vajjal  és a cukorral laposan elkeverjük, a cukor elolvadásáig(praktikusabb a porcukor).
A langyos tejben feloldjuk a zselatint, ha szükséges melegítjük egy kicsit(nem felforraljuk, mert az nem használható, saját emlékeim) közben szorgalmasan keverjük. Hagyjuk hűlni egy kicsit, majd a túros valamihez adagoljuk.
Közben, előkészítünk valami gyümölcsöt. Jók a bogyósak, de akár barack vagy körte is lehet, apró kockára vágva, és csöpp citromlével, megakadályozzuk a barnulást.
A túrókeveréket beletesszük valami formába, pici tortaforma, őzgerincforma, vagy egy kis tál is megfelel. Egyszerre csak a felét, vagy harmadát töltjük meg, attól függ hány réteg gyümölcsöt tervezünk bele. A gyümölcsöt beleszórjuk, de vékony rétegben, hogy a túrós massza befedje.
A tetejét díszíthetjük csokimázzal, vagy tortareszelékkel megszórva, ez attól is függ milyen formába készítettük. Ha kis tortaforma akkor a teteje is lehet vékony gyümölcsréteg, színtelen zselatinnal bevonva.


Itt kicsit elmosódott a dekoráció belenyúlt egy villa. A tetején mandula volt, de ez  maradék.

2012. december 1., szombat

Itt a hűvösebb idő és a nehezebb tészták ideje. Pár fánk készült az ebédhez és egy fotó, a készítés módja itt elérhető! A fánk már eltűnt a tálból.
Egy szál virág ami még a kert vendége(olasz harangvirág). Kaptak a fotók egy kis csipkedíszítést.

2012. november 24., szombat

Őszi tavasz

Az első aranyvessző virágai is megjelentek a cserjéken. Egész gomba telepeket lehet felfedezni a november végi napokon. Erre már a cica is kíváncsi volt, hogy mennyit bír ki az ágak szövevénye. Hajlik és nem törik, ez volt a szerencséje. Pár fotót montíroztam össze, így is érthető.

2012. november 22., csütörtök

Krumpli karfiollal?

Mit mivel illik?
A kérdés, hogy főzés közben mivel párosíthatunk és milyen élelmiszert. Nekem egy olyan nézetem alakult ki: amit a családom szívesen fogyaszt el. A kísérlet kis adaggal kezdődik, és később már étkezés közben egy pillantással felmérhető a siker. Kevés burgonyás receptet tettem fel, pedig kedvelt nálunk.
Most egy nem tervezett menü készült. A karfiolt készítettem elő, hogy téliesítem, és ehhez abálgattam(előfőztem az anyagot). Közbe támadt a vacsora ötletem. Krumplit dobtam fel főni hajasan, hogy majd lesz valamihez.  Lett is valami...
Kell: Mennyiség a személyek számától és étvágyától függ.
krumpli (fél kg)
karfiol (félig főzött)
fokhagyma
zsír(olaj)
fűszerek

A héjában megfőzött krumplit megtisztítottam és négyfelé vágtam(ha nagyok, akkor több felé, de finomabb az aprókból). Nem sok olaj kell hozzá, hiszen nem fogjuk leönteni, a serpenyő feneke fényes legyen, annyit szoktam használni. Az olajat fölmelegítettem és a krumplit megsütöttem benne, majd  kiszedtem. Nem keverve, inkább kicsit mozgatva, rázogatva. Majd a karfioldarabkák kerültek bele és kis színt kaptak, nem kell szétesni neki, legfeljebb pár virág törik le. Őket már villával megfordítottam óvatosan, és picit mozgattam a  sütőt, nehogy lekapaszkodjon. Rászórtam az apróra darabolt fokhagymát és a krumplit is beletettem. Pillanatot sütöttem együtt, közben szórtam rá fűszereket(só, bors, stb).
Az asztalra tettem, csak simán, puha kenyérrel.
Pár apró paradicsomot négyfelé vágva, gyengén sózva, saláta helyett mellé tettem egy tányéron.
Azért vacsora inkább, mert a fokhagyma....
Elfogyott...
Legközelebb a sütőben is kipróbálom, csak a fokhagymát a vége felé....

Fotó sehol, hiszen nem tervezett menü volt.
Egy cső kukorica tökéletes fotó lesz, esetleg vacsora után elfogyasztható.
Ezeknek a recepteknek egy részét még a nyári szezonban leírtam, de csak vázlatszerűen, most van idő letisztázni és felrakni.

2012. november 20., kedd

Késői ősz

Pár fotó a mai napról. Lassan vége a novembernek, de a természet nem azt érzi. A nagy köd után, ami reggel fogadott pár fotó készítettem a késői őszről. Csak közelieket, mert a köd nem siette el az eltűnést. Ha a síkságon még ilyenek a növények, a szélvédett vidéken sokkal szebbek lehetnek.

A toboz mellett egy apró gomba mutatja, ő bizony nekiindul és elkezd fejlődni.
Itt egy nagyobb gomba, sokkal fejlettebben.
A here is elkezdett virágot hozni.
A kokárdavirág zsenge virágokat hozott.
A moha télen virul igazán, de ez már élénkül és szép zöld színnel ajándékozza meg a nézelődőket.
Elmaradt szőlő(kövidinka) Eddig nem akart beszínesedni, de még most is egészséges, pedig a darazsak lassan eltűnnek, csak a nyomokat láthatjuk.
A vadrózsa új leveleket hozott, a termés díszlik, de lehet hogy még virágokat is hoz?
A vadvirágok még nem vették észre hogy ősz van.

Az olasz harangvirágot nem zavarják a lehulló levelek, a nyílást még nem hagyta abba. Az apró virágok még nyílni fognak.

2012. november 14., szerda

Vegyes gyümölcs befőtt (és likőr)




Hozzávalók:
Mindenféle gyümölcs, amit befőttben szívesen fogyasztunk:
körte, alma, őszibarack, sárgabarack, cseresznye, megy, szilva, de folytathatnám a sort elég sokáig.
A barnulásra hajlamosakat(körte, alma, barackfélék) pihentessük előtte néhány órát picit ecetes vízben és csak utána tegyük bele, hogy megmaradjon a természetes színe.

Egy nagyobb zárható edénybe(5-6 liter minimum) szórunk egy kis réteg cukrot a fenekére egy centi vastagságban. Teszünk rá egy réteg idénygyümölcsöt, kezdhetünk a cseresznyével. Csak megtisztítjuk, nem fontos a magozás. A gyümölcsre egy sor cukrot szórunk és leöntjük 2 dl rummal, amiben elkeverünk egy késhegynyi nátrium-benzoátot. Az edény tetejét lezárjuk és legközelebb folytatjuk a következő gyümölccsel. Mindig cukorral és rummal zárjuk a réteget. Tehetünk a gyümölcsök közé egy egy pár citrom karikát. Arra vigyázzunk, hogy hogy mindig ellepje a lé az új réteget. Mindig enged levet, egyszerre ne tegyünk sok réteget bele, két három nap alatt feljön a lé és mehet az új réteg. Ősszel (vagy amikor tele van)a legfölső réteget bőven cukrozzuk meg, és locsoljuk meg rummal. Bármikor vehetünk ki belőle és visszazárás után nem romlik meg.
A leve egy egyedi gyümölcslikőr, amit bárki szívesen fogad.

Nem kell gőzölni, eláll.

2012. november 5., hétfő

Savanyúság folyamatosan


Most ez aktuális is, hiszen a maradék terméseket összeszedtük, és kezdeni kellene valamit velük. Eredetileg megkezdhetjük jóval korábban, amikor kezdenek a zöldségfélék teremni és mindig lehet az éppen akkor termőből belerakni (vagy kivenni belőle).
Belevalók:  bármi amit szívesen fogyasztunk savanyúságban:
éretlen dinnye,
paprika,
zöld paradicsom,
uborka,
karfiol,
sárgarépa,
fehér káposzta,
csípős paprika (esetleg erős)
hagyma (vörös és fokhagyma is lehet),
vörös káposzta (színessé teszi a levét),
A csicsóka is finom, és ropogós marad ebben a savanyúságban, de a cékla sem rontja el. Más más ízt ad, de összeérve különlegesnek érezzük.
Sorolhatnám még, de egyéni ízlés. A fűszereket magunk döntjük el, de lehet egész bors, babérlevél, koriander, mustármag vagy amit szeretünk benne, de a fűszerek nélkül is nagyon finom.
Elkészítés
Egy nagyobb jól zárható edényt (minimum 5 literes, lehet vödör is ha van fedele, vagy bármi más) készítünk elő kezdésnek. Ebbe fogjuk sorakoztatni azt éppen akkor beérő terméseket, amit a savanyúságunkban szeretnénk látni.
Az apróbbakat egészbe is belerakhatjuk, a nagyobbakat hasábokra vágjuk, vagy reszelve is rakhatunk bele (káposzta).
A különböző zöldségeket alaposan megtisztítva rakjuk bele, természetesen.
A összetétele:
1 liter vízhez
2 evőkanál só
2 evőkanál cukor
3 és fél deciliter ecet(10%)
késhegynyi nátrium-benzoát(Na Be)
csípet borkősav
csipet borkén
Ezt az arányt használjuk és a lé mennyisége az edény nagyságától függ.
A savanyúság alapot az érés sorrendjében pakolhatjuk bele, csak a lé fedje le mindig. Bármikor vehetünk ki belőle, ha visszazárjuk rendesen. Pár nap alatt a belerakott zöldségféle fogyasztható és ízletes.

2012. november 1., csütörtök

November első napja

Juhász Gyula: Temető

A hervadás bús pompájában áll most
A temető. Ó, mennyi szín, derű,
Fehér és lila õszi rózsatenger,
Mely hullámzik az enyészet szelére.

Egy alacsony pad vár rám pihenőül,
Elõtte zöld deszkából ácsolt apró
Sírdomb szelíden mosolyog a fényben.
Fölöttem magyar égnek végtelenje,
Előttem a határtalan magyar táj.

E kicsi sírban egy csöpp lányka szunnyad,
Mint elhervadt virág az õsi kertben.
Köröttem mindenütt békés keresztek
S mély nyugalom beszédes csöndje hallgat.
Mely minden bölcsességnél igazabb.

E kicsi hant elõtt, e nagy magányban
Megölelem az édes életet,
Mely ragyogást küld jeltelen sírokra
S virágözönt az ódon temetõkbe
S az õszi nap csókjával arcomon
Megindulok rózsásan, dalosan,
A boldog elmúlás víg vőlegénye.

2012. október 29., hétfő

Téli képek

Gyorsan benézett a hó az őszi levelek közé. Volt már ilyen máskor is, a zavaró csak annyi, hogy nem fagyott le előre semmi. A zöld leveleken, mint puha fátyol, a hópelyhek rakodnak egymásra. Reggelre elolvad és lefagy, akkor kicsit zavaró lesz. Most örüljünk annak ami van, a csapadék pedig kell a természetnek. 

A rózsa is fehéret nyílik a piros helyett
A cseresznye színessége elfehéredett.
Orgona ága
A vadrózsa piros bogyói még színesítik a téli képet.

2012. október 27., szombat

Az első bejegyzés állandó helyen marad.

Stabil első bejegyzés a fejléc alatt.

Sokat foglalkoztatta a fantáziámat, hogyan tudnám a blogspoton is a helyén hagyni a bevezető írást. Nem a teljes oldalra gondoltam, azt már tudtam, hogy lehet. Azt írom le elsőnek, azt még saját magam fedeztem fel.
Ha a fejléc alatt szeretnénk ismertetőt az nagyon egyszerű:
Megírjuk amit szeretnénk egy bejegyzésbe és képpel is ellátjuk ahogy szeretnénk. Az egészet html módban váltba kijelöljük és egy jegyzettömbbe, vagy a wordpadba helyezzük. Ha értelmetlennek, tűnik ne is törődjünk vele, majd másképpen néz ki később.
Belépünk a  tervezésbe, a szerkesztőfelületen az elrendezést nyitjuk ki, mintha az oldalfalba szeretnénk beültetni valami új dolgot. A modul hozzáadását  kinyitjuk.
Itt választhatunk a két lehetőség közül.
1.
HTML/JavaScript
Ezzel a vezérlővel külső féltől származó funkciókat és más programkódokat vehetsz fel a blogodba.
2.
Szöveg    
Rövid szövegeket, például üdvözlést, írhatsz a blogba a szövegszerkesztővel.

Próbáljuk ki, hogy melyikkel szeretnénk inkább nézni, a szövegszerkesztővel, vagy a másikkal. Ezt simán beillesztjük a fejléc alá teljes szélességű modulnak, és készen is van az első feladat.
 A képen látható a hely (EZT AKARJUK BERAKNI) ahol a modul helye van.

Kaptam a tippet
Stabil(állandó bejegyzés az első blogbejegyzés).
 Én arra gondoltam, hogy az első blogbejegyzés maradjon mindig az első helyen. Amit oda leírok, vagy képet teszek oda, az ne menjen hátrább, ha új megjegyzést írok. Annyira egyszerű, de nekem nem jutott eszembe. Egy virtuális barátomtól kértem el a tudást, hiszen az ő oldalán már láttam is a hogyant. A. nagyon kedvesen megírta, hogy húzzam be, amit szeretnék kezdőbekezdésnek. Ezt fogom bemutatni itt, (másodiknak) és a jóváhagyásával ismertetem másokkal ezt a tudást. Az érdekes az, hogy annyira egyszerű, amikor már tudjuk, de addig, mennyit dolgoztam, hogy mit tudnák manipulálni, dátumokkal és hasonló dolgokat. A valóság egy mozdulattal elvégezhető.
Elkészítjük, amit szeretnénk állandó helyen látni, mint első blogbejegyzést, ami a helyén marad. A modult megcsináljuk és amikor kész, akkor azt simán középre húzzuk

Ennyi az egész, de eszembe sem jutott. azért írom le, mert ez másoknál is megtörténhet. Ugyanezt a blogbejegyzések végére is beilleszthetjük, és csak a bejegyzések haladnak, ez a helyén marad továbbra is.

2012. október 22., hétfő

Köret, krumpliból


Sovány köret, de ízletes.
Itt fel lehet használni az apró szemű burgonyát, ha az termett, vagy ha vásároltunk és van közötte. A nagyobb szeműből is elkészíthető, de ajánlatos apróbbra darabolni a végén. A mennyiséget nem pontosan határozom meg, hiszen vannak alkotóelemek, amiket nem szeret mindenki. Akkor kihagyja, vagy kevesebbet rak bele.
Szükséges:
1 kg burgonya
2-3 fehérpaprika(lehet beszínesedett, vagy a több napos a hűtőböl).
4-5 paradicsom (ha apró)
vöröshagyma
2-3 gerezd fokhagyma
fűszerek (só, bors stb.)
A krumplit megtisztítás után négyfelé vágjuk hosszában. A paprikát is felcsíkozzuk keskeny csíkokra, de lehet karikára is vágni.
 Egy kis  tepsi, vagy tűzálló tál is megfelel az elkészítéshez. Kicsit kizsírozzuk az alját és leterítünk egy réteg krumplit. Mintha rakott lenne, vöröshagymakarikákat is szórunk köze, pár paradicsom karikát is elhelyezünk az egyik sarkában, és a tetejére tesszük a paprika csíkokat. Közben gyengén fűszerezzük és a tetejére is szórunk nagyon keveset. A fokhagyma gerezdeket középtájra rejtjük, se alul se fölül, akkor nem ég meg, de az íze átjárja az egészet. Lefedjük fóliával, vagy lefedjük a tűzálló tál tetejével, ha háromnegyedre kész(átpárolódott) levesszük a borítóját és pirosra sütjük( ha ropogósan szeretjük). Bármihez megfelel köretnek, de ha egy-két sonkaszeletet(valódi), is ráteszünk, magában is megfelelő. Mások lehetőség, hogy  tükörtojást ültetünk rá a vége felé, és ehető vacsora.


2012. szeptember 30., vasárnap

Képek



----------------------------
A kertem ékességéből mentek el néhány darabot, mert hamarosan itt a száraz és sivár ősz. Ezeknek egy része nem ma került a gép elé, hiszen elnyíltak, csak a képek kisebbre vágása és szelektálása kimaradt.

2012. szeptember 28., péntek

Mikropite


Nagyon egyszerű kis mikróban elkészült süteményhelyettesítő. Az ötletet valahol én is olvastam, de azóta már többször kipróbáltam.
Szükséges:
4 evőkanál liszt
1 mokkás kanál sütőpor
 3 evőkanál cukor(vagy édesítő megfelelő szájízre)
1 evőkanál kakaó
1 kis tojás
1 kanál olaj
4 evőkanál tej

Összekeverjük a lisztet a sütőporral, és a többi hozzávalót is adagoljuk, a legvégén az olajat tesszük bele. Ha szükséges esetleg még egy kanál tejet teszünk hozzá. Keverhetjük egyenesen abba a pici edénybe is amibe készítjük, mikrózható csésze, vagy parányi kis tál. Sima állagúra keverjük és mehet a mikróba.
A kakaó helyett vanillincukorral is készítettem már, és ízletes volt, mutatós is a világos tészta. Vagy vaníliaaroma is tökéletesen megfelel. 3,5 perc elég az elkészüléséhez, de utána még egy percig a leállt mikróba lehet hagyni és akkor biztosan átsül.
Tökéletes akkor is, ha apró gyümölcsdarabokat keverünk közé.

2012. szeptember 15., szombat

Tepsis krumpli, liba darabokkal.


Az ebédet foglalnám össze pár szóval. Ez csak olyan szombati, amikor elfoglalt az ember, és praktikus ha a sütő dolgozik helyettünk. Ráadásul rájöttem, hogy a krumpli, mint menü, alig van jelen a receptjeim között. Ezt sürgősen jóvá kell tenni. Pedig néhány már le van írva, még fotó is akad, de az borzalmas minőségű. Mindegy, a leírás attól még érthető.
Ez egy olcsó kis menü, akár vacsorára is megfelel, de levessel ebédnek is, vagy egytál ételnek.
Kell:
krumpli(mennyiség tetszőleges)
libahús(itt szárnydarabok)
fokhagyma
fűszerek(só, bors, stb.)

A krumplit megtisztítjuk, lehet hajába krumpliból, vagy sima frissen pucolt. Lekarikázzuk és rétegezzük a tepsibe egy kis sóval megszórva. Itt az ízlés dönt, hogy milyen fűszerrel szórjuk meg.
A libadarabokat is befűszerezzük és lefedve (fóliával, sütőpapírral, vagy zárható edénybe) és a sütőbe tesszük. Ha nyers a krumpli, akkor egy időbe is lehet, lehetőleg másik tepsibe, hiszen az elkészítési idő nem azonos.Ha csaknem puha a hús akkor a krumpli tetejére rakjuk, vagy a krumplit terítjük köré. Szép pirosra pirítjuk, én fokhagymát is teszek mellé, de csak a vége felé, ne égjen meg.
Lehet serpenyőbe is, a hús megfőzése után, de tepsibe az igazi. Eredetileg a disznótorost szoktuk így, de hol van az még...
Mellé a saláta porcsinos valami.  Az lesz a következő recept!